kpb

Dziewczyny

tytuł oryginalny: God Save the Girl

reżyseria: Stuart Murdoch
aktorzy: Emily Browning, Olly Alexander, Hannah Murray, Pierre Boulanger

czas trwania: 111 min.
produkcja: Wielka Brytania 2014
premiera: 2014-12-12

MFF Sundance 2014: Nagroda Specjalna Jury konkursu międzynarodowego
MFF w Berlinie 2014: oficjalna selekcja, konkurs Generation 14plus
Newport Beach Film Festival 2014: specjalne wyróżnienie za muzykę

Muzyka, marzenia, miłość i odwieczne pytanie, jak przeżyć życie, żeby niczego nie żałować. Kiedy Eve zaczyna pisać piosenki, stosując je jako metodę na radzenie sobie z problemami, nie spodziewa się, że zupełnie odmienią jej dotychczasowe życie.

To film o ulotnej chwili, w której uświadamiasz sobie, czego pragniesz od życia, gdy wciąż jesteś pełen entuzjazmu i poznajesz ludzi, którzy myślą podobnie jak Ty, a możliwości wydają się nieograniczone - mówi Barry Mendel, producent filmu.

Scenariusz wyszedł spod ręki Stuarta Murdocha - frontmana zespołu Belle & Sebastian, dla którego jest to historia o lecie fajniejszym niż inne, a przynajmniej takim, podczas którego coś się wydarzyło. A właściwie co przydarzyło się dwóm dziewczynom i chłopakowi w mieście podobnym do twojego.

Musical Dziewczyny powstał na podstawie indie-popowego projektu Stuarta Murdocha God Help the Girl. Był to wydany w 2009 roku album, na którym różne wokalistki wykonały piosenki autorstwa Murdocha, a akompaniował im zespół Belle & Sebastian. Część z tych utworów wykorzystano w ścieżce dźwiękowej filmu.

Wyrafinowane kino niezależne w formie musicalu indie pop. Robbie Collin, BBC

Orzeźwiająco niekonwencjonalny. Steven Zeitchinik, LA Times

Czarujący, inteligentny i zabawny. Leonard Maltin, Indiewire

Absolutnie czarujący. Kenneth Turan, LA Times


ZWIASTUN:

Bookmark and Share