kpb

Natura, kobiety i wino

tytuł oryginalny: Senza trucco. Le donne del vino naturale

reżyseria: Giulia Graglia

czas trwania: 78 min.
produkcja: Włochy 2011
premiera: 2014-10-25

info: Najedzeni Fest!

4 kobiety. 4 pory roku. Jedna pasja. Dokument portretuje cztery fascynujące kobiety, które przebojem wdarły się do świata producentów wina, biznesu zdominowanego dotąd przez mężczyzn.

Zdradzając sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i o trunku, który stał się ich największą dumą. Cztery zupełnie różne kobiety, które łączy pasja do tworzenia wina. Ich codzienne życie wypełnia ciężka, fizyczna praca - warunek konieczny, by uzyskać odpowiednie plony, a z nich wyjątkowej jakości ekologiczne wino. Każda z producentek opowiada swoją historię na tle innej pory roku, ukazując wymagającą całkowitego oddania pracę w winnicy na różnych jej etapach. Odwaga, wytrwałość i determinacja pozwoliły bohaterkom dokumentu osiągnąć na przestrzeni lat zasłużony sukces - uznanie klientów, a co szczególnie trudne - także branży, w której prym wiedli dotąd mężczyźni.

Pokazując cały proces tworzenia i sprzedaży wina, włoska reżyserka dotyka szerszego zjawiska społecznego i kulturowego - zacierania się granic pomiędzy światem kobiecym i męskim, i zmieniającego się tradycyjnego podziału ról. Podkreśla też znaczenie bliskości z naturą, związku człowieka z przyrodą i ziemią - więzi, którą najlepiej zdają się rozumieć kobiety.

Pokaz w ramach wydarzenia NAJEDZENI FEST! - MOVIE PRZY JEDZENIU: NATURA, KOBIETY I WINO.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share