kpb

Kacper i Emma - zimowe wakacje

tytuł oryginalny: Karsten og Petra pa vinterferie

reżyseria: Arne Lindtner Næss
aktorzy: Elias Søvoltod Simonsen, Hilde Lyrån, Janne Formoe, Nora Amundsen

czas trwania: 73 min.
produkcja: Norwegia 2014
premiera: 2014-12-05

Druga część przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele. Podobnie jak w przy­padku części pierwszej kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki.Ferie to super zabawa! Przyjaciele budują wspólnie śnieżny zamek, jeżdzą na nartach czy szaleją przy bitwie na śnieżki. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Piotr. Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, umie jedzić na nartach, gra w gry planszowe i ma wiele talentów, które bardzo imponują Emmie. Kacper, niezadowolony z takiego obrotu sytuacji, próbuje odzyskać zainteresowanie przyjaciółki.

To ciepła, zabawna, rodzinna opowieść o przyjaźni, której nie stopi nawet największy norweski mróz.

O reżyserze:
Arne Lindtner Næss (ur. 1944) - z wykształcenia aktor. Występował w norweskich teatrach, produkcjach telewizyjnych oraz filmach. Od lat 80. jest reżyserem filmów i seriali, w tym wielu produkcji dla dzieci. Największą popularność w Norwegii przyniosła mu seria Junior Olsen Gang, film SOS Summer of Suspence i ostatnio - przygody Kacpra i Emmy.

(dla dzieci w wieku: 5+)

Weekendowe pokazy specjalne dla dzieci.

(także w ramach: Festiwal Filmowy Kino Dzieci)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share