kpb

Grace. Księżna Monako

tytuł oryginalny: Grace of Monaco

reżyseria: Olivier Dahan
aktorzy: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella, Parker Posey, Milo Ventimiglia, Derek Jacobi, Paz Vega

czas trwania: 103 min.
produkcja: Francja/USA/Belgia/Włochy/Monako 2014
premiera: 2014-05-16

Film otwarcia MFF w Cannes 2014

Nicole Kidman jako Księżna Monako, jedna z najbardziej niezwykłych kobiet XX wieku.

Wielka gwiazda Hollywood rezygnuje z kariery dla miłości i korony.

Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood - zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.

Grace Kelly to jedna z największych gwiazd amerykańskiego kina początku lat 50. Nagrodzona Oscarem za rolę w Dziewczynie z prowincji George'a Seatona najbardziej została zapamiętana jako muza Alfreda Hitchcocka w filmach Okno na podwórze czy M jak Morderstwo.

W filmie Oliviera Dahana (Edith Piaf. Niczego nie żałuję) w piękną platynową blondynkę wcieliła się Nicole Kidman. Na ekranie towarzyszą jej Tim Roth (Pulp Fiction, Funny Games U.S.), Frank Langella (Frost/Nixon), Parker Posey (Henry Fool), Milo Ventimiglia (Rocky Balboa), Derek Jacobi (Gladiator, Jak zostać królem), Paz Vega (Porozmawiaj z nią, Lucia i seks).


ZWIASTUN:

Bookmark and Share