kpb

To wina hajsu

tytuł oryginalny: Coz ov Moni

reżyseria: King Luu
aktorzy: FOKN BOIS

czas trwania: 108 min.
produkcja: Ghana 2013

info: AfryKamera 2014

2013: Film Afrika, Norient MusikFilm Festival
2010: MFF Rio, MF Afrykański w Cannes

W typowy ghanijski dzień w Gbese, Akra, duet hip-hopowy M3NSA i Wanlov the Kubolor wstają z prostym planem: odebrać kasę od paskudnego dłużnika, po czym pójść do klubów w poszukiwaniu czarnej Afrodyty. Szalona jazda bez trzymanki, która - jak głoszą twórcy, czyli zespół FOKN BOIS oraz reżyser King Luu - jest pierwszym musicalem w całości zrealizowanym w pidgin English, czyli w lokalnej ghanijskiej odmianie angielskiego.

Duet hip-hopowy M3NSA i Wanlov the Kubolor, rapując z komicznym zacięciem o jedzeniu, kobietach i pieniądzach, wprowadza widzów w życie codzienne Ghany.

Świetnie zrealizowany przez czołowego ghanijskiego twórcę wideoklipów, z niesamowitą dawką eklektycznej muzyki (głównie afrobeat oraz hip-hop) i niezwykle charyzmatycznymi członkami zespołu FOKN BOIS, film To wina hajsu powoli zyskuje miano kultowego.

| The World’s first Pidgen Musical. On a normal morning in Gbese, Accra. The FOKN Bois wake up and plan to go clubbing with some lady friends after chasing an evasive debtor for their money. Little do they know that their free-spirited and seemingly conceited attitude will make them a few enemies as the day progresses. (with English subtitles)

w ramach: AfryKamera 2014.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share