kpb

Kampania nienawiści

tytuł oryginalny: Campaign of Hate: Russia and Gay Propaganda

reżyseria: Michael Lucas

czas trwania: 78 min.
produkcja: USA 2014

info: LGBT Film Festival 2014

Po bardzo dobrym przyjęciu filmu Undressing Israel: Gay Men In The Promised Land, Michael Lucas powraca z nowym filmem. Obraz jest efektem kilkumiesięcznej podróży Michaela po Rosji, gdzie spotykał się z czołowymi przedstawicielami środowisk LGBT, dyplomatami, lekarzami, dziennikarzami. To ciekawy zapis rozmów, doświadczeń również zwykłych Rosjan. Dzięki ich relacjom dowiadujemy się, że w świecie dążącym do równouprawnienia, wolności jednostki - Rosja obiera zupełnie odwrotny kierunek. Jawne dyskryminowanie mniejszości seksualnych, nagonka w mediach, społeczne uprzedzenia, nieprzychylne nastawienie władz - eskalują niechęć do środowisk homoseksualnych.

Film pokazuje z jakimi problemami zmagają się osoby homoseksualne w Rosji, nie pozostawiając złudzeń co do poprawy ich położenia. Nie można oprzeć się wrażeniu, że wydarzenia, których doświadczają geje i lesbijki w Rosji miały już kiedyś miejsce i nie skończyły się niczym dobrym...

| As most of the world moves forward toward gay equality, Russia is seemingly heading backward. Antigay sentiment and legislation are spreading rapidly throughout the country. In 2013, the Russian parliament passed a ban on so-called 'gay propaganda' that effectively makes nearly any public discussion of gay equality a crime.

Pokaz w ramach LGBT Film Festival 2014.


TRAILER:

Bookmark and Share