kpb

Jack Strong

tytuł oryginalny: Jack Strong

reżyseria: Władysław Pasikowski
aktorzy: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson, Krzysztof Pieczyński, Mirosław Baka, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz, Paweł Małaszyński, Dagmara Domińczyk, Oleg Maslenikov, Dimitri Bilov

czas trwania: 128 min.
produkcja: Polska 2014
premiera: 2014-02-07

info: Letnie Tanie Kinobranie

Władysław Pasikowski, twórca Pokłosia, sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów. W roli pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - Marcin Dorociński (Obława, Róża, Rewers).   

Pułkownik Ryszard Kukliński ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o poufnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego jest skazany na samotną walkę, o której nie może powiedzieć nawet własnej żonie. Jak długo będzie mógł działać za plecami KGB? Przekazując Amerykanom tajne dokumenty wie, że ryzykuje życiem. Nie tylko swoim, ale także swoich synów i żony. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić.

Scenariusz filmu powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach - polskim, angielskim i rosyjskim. Marcinowi Dorocińskiemu na ekranie towarzyszą Patrick Wilson (Watchmen. Strażnicy, Anioły w Ameryce, Prometeusz), który wcielił się w postać Davida Fordena - oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, Maja Ostaszewska (Katyń, Uwikłanie) jako żona pułkownika oraz Dagmara Domińczyk (Kinsey, Hrabia Monte Christo) jako agentka CIA. W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i rosyjskich aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova.

Oficjalna strona filmu: jackstrongfilm.com

Film prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2014, 
tydzień 5: Męskie rozmowy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share