kpb

Przed północą

tytuł oryginalny: Before Midnight

reżyseria: Richard Linklater
aktorzy: Julie Delpy, Ethan Hawke

czas trwania: 108 min.
produkcja: USA 2013
premiera: 2013-06-28

info: Maraton Richarda Linklatera

Nominacja do Oscara 2014: najlepszy scenariusz adaptowany
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2014: najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka - Julie Delpy
Złote Globy 2014: najlepsza aktorka w komedii/musicalu - Julie Delpy

Ostatnia część trylogii z cyklu Przed wschodem słońca i Przed zachodem słońca z Julie Delpy i Ethanem Hawke’em w rolach głównych.

Po raz pierwszy spotkali się "przed wschodem słońca" w pociągu do Wiednia. Dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu "przed zachodem słońca"...

Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Delpy) są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji? Ta dwójka z pewnością nie będzie się ze sobą nudzić. Błyskotliwe rozmowy, cięte riposty, sarkastyczny humor i emocje jeszcze bardziej intensywne niż wcześniej - tego lata on i ona poznają się na nowo.

Na finał trylogii czekaliśmy osiemnaście lat. Reżyser i scenarzysta Richard Linklater pozwolił dorastać Jessemu i Celine razem z widzami. Każdą z części serii realizował po dziewięcioletniej przerwie.

 

Poprzednie filmy opowiadały o pewnym marzeniu, fantazji o kimś, kto mógłby być naszą drugą połową. W trzecim filmie chcieliśmy zderzyć to marzenie z rzeczywistością.
Ethan Hawke

 

PRASA O FILMIE:

Z jego [Linklatera] trylogią jest jak z dobrym związkiem - im dalej, tym ciekawiej, zabawniej, sprawniej, czulej, bardziej inteligentnie i pikantnie.
Anna Bielak, Interia.pl

 

| An American romance drama film and the sequel to Before Sunrise (1995) and Before Sunset (2004). Like its predecessors, the film was directed by Richard Linklater. As with the previous film, Linklater shares screenplay credit with both actors from the movies, Ethan Hawke and Julie Delpy.

They met for the first time ‘before sunrise’ in Vienna. Nine years later, they bumped into each other ‘before sunset’ in Paris. Jesse (Hawke) and Celine (Delpy) have been together for seven years and now they’re going to spend their holiday in Greece. Whatever happens, it will definitely be full of humour, witty comebacks and emotions even more intense than ever before. This summer they will get to know each other even better.

 

Pokaz w ramach maratonu filmowego z trylogią Richarda Linklatera.

(także w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2014, tydzień 2: Spotkania przy stole)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share