kpb

Kraul

tytuł oryginalny: Crawl

reżyseria: Hervé Lasgouttes
aktorzy: Swann Arlaud, Anne Marivin, Nina Meurisse, Gilles Cohen

czas trwania: 95 min.
produkcja: Francja 2012
premiera: 2013-06-07

info: Nowe Kino Francuskie


MFF w Wenecji 2012, sekcja Venice Days: Nagroda Europa Cinemas

Piękna opowieść o miłości i dorastaniu, osadzona w surowych bretońskich krajobrazach.


Martin mieszka w małym bretońskim miasteczku nad brzegiem oceanu. Utrzymuje się z dorywczych prac i drobnych kradzieży. Jego dziewczyna Gwen z pasją trenuje pływanie, wypływając daleko w morze. Życie tych dwojga diametralnie się zmienia, kiedy ona zachodzi w ciążę, a on zostaje oskarżony o morderstwo...

Debiutujący reżyser Hervé Lasgouttes opowiada o codzienności ludzi, którzy są ofiarami trudnej sytuacji gospodarczej, surowego otoczenia, w jakim dorastali i własnych ograniczeń emocjonalnych. Lasgouttes wciąga widza w świat swoich bohaterów i opiera się pokusie moralizowania. Bardzo klimatyczny i pięknie zobrazowany Kraul został nagrodzony na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji.

Reżyser o filmie: „W Bretanii jest mnóstwo ludzi takich jak Martin: poranionych, niespokojnych, nieuchwytnych. Spędzają czas, robiąc głupie rzeczy w barach, niepostrzeżenie przechodząc od bycia młodymi buntownikami do bycia alkoholikami. Co ich do tego przywiodło? Dlaczego tak trudno znaleźć im własną drogę?”

„Bardzo francuski w wyrazie nastrojowy dramat charakterów.” Dennis Harvey, „Variety”

Lasgouttes nasyca swój filmowy debiut trafnymi społecznymi obserwacjami oraz surową poezją i umiarem. W jego filmie ziemia i morze łączą się, tworząc wspaniałe tło dla zmagań bohaterów.” Marie-Elisabeth Rouchy, „TéléCinéObs”

Film prezentowany także w ramach 4. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share