kpb

The Pact

tytuł oryginalny: The Pact

reżyseria: Nicholas McCarthy
aktorzy: Caity Lotz, Casper Van Dien, Agnes Bruckner

czas trwania: 89 min.
produkcja: USA 2012

Annie wraca do rodzinnego domu, by zająć się pogrzebem znienawidzonej matki w ramach przysługi wyświadczanej starszej siostrze. Nocując w swej dawnej sypialni, kobieta doświadcza czegoś niepokojącego.

Prosi o pomoc lokalnego policjanta i medium w celu odpowiedzi na pytania dotyczące śmierci jej matki. Podczas gdy długo wypierane koszmary zaczynają na nowo nawiedzać życie Annie, w jej rodzinnym domu materializuje się przerażający byt...

Oparty na krótkometrażówce zaprezentowanej na festiwalu Sundance w 2011 roku, The Pact Nicholada McCarthy’ego wnika wprost pod skórę od pierwszych sekund dzięki niepokojącej ilustracji muzycznej, a następnie tylko wzmaga napięcie. Debiut reżyserski McCarthy’ego unowocześnia klasyczny motyw nawiedzonego dom, inteligentnie mieszając gatunkowe elementy w celu ciągłego zaskakiwania publiczności. Kamera Bridgera Nielsona podąża za twardą jak skała bohaterką, zagraną przez Caity Lotz - zarówno w momentach nagłej akcji, jak i niemej grozy - w miarę, jak odkrywa ona mroczne sekrety ukryte za kolejnymi drzwiami domostwa.

Pokaz w ramach festiwalu Off Plus Camera 2013.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share