kpb

Wspaniała

tytuł oryginalny: Populaire

reżyseria: Régis Roinsard
aktorzy: Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo, Shaun Benson, Mélanie Bernier, Miou-Miou

czas trwania: 111 min.
produkcja: Francja 2012
premiera: 2013-03-22

info: Letnie Tanie Kinobranie

5 nominacji do Francuskich Nagród Filmowych Cezarów 2013, m.in.: najlepszy debiut, najlepsze zdjęcia, najlepsza muzyka

Witajcie w szalonym i kolorowym świecie lat 50., gdzie mistrzostwa świata w szybkim pisaniu na maszynie budzą większe emocje niż ceremonia rozdania Oscarów i wybory Miss Universe razem wzięte.

Wspaniała to czarująca i radosna komedia romantyczna, która stała się we Francji wielkim kasowym przebojem - to Amelia w świecie Mad Men.

Jest młoda, piękna i pełna wdzięku. Ale ma bardzo mało wiary w siebie - 21-letnia Rose marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie.

W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to... praca sekretarki. Już wkrótce Rose nie tylko dostanie pracę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa, ale też odkryje swój wyjątkowy talent. To będzie dla niej szansa na zdobycie tysięcy wielbicieli i - być może - miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy... Żeby to wszystko osiągnąć Rose musi nauczyć się pisać na maszynie - i to bardzo szybko, najszybciej na świecie! 

W rolach głównych zobaczymy we Wspaniałej wielką gwiazdę francuskiego kina Romaina Duris (W rytmie serca, Smak życia), któremu partnerują Bérénice Bejo znana z oscarowego Artysty i Déborah François, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki oraz odtwórczyni głównej roli żeńskiej w nagrodzonym Złotą Palmą Dziecku braci Dardenne.

„Doskonały! Prawdziwy powiew świeżości!” Elle

„Czarujące! Para bohaterów ma urok Audrey Hepburn i Cary'ego Granta z klasycznych amerykańskich komedii romantycznych.” Metro

„Mały klejnot - komedia romantyczna w starym, dobrym stylu.” Tele 7 Jours

Film prezentowany w cyklu
Letnie Tanie Kinobranie 2013, tydzień 1: Siła uśmiechu.


SPOT:
FRAGMENT filmu:

Bookmark and Share