kpb

Zakochana bez pamięci

tytuł oryginalny: La vie d'une autre

reżyseria: Sylvie Testud
aktorzy: Juliette Binoche, Mathieu Kassovitz, Aure Atika, Daniele Lebrun, Vernon Dobtcheff, Yvi Dachary-Le Beon

czas trwania: 96 min.
produkcja: Francja/Belgia/Luksemburg 2012
premiera: 2012-09-21

info: Letnie Tanie Kinobranie

W krótkim czasie w życiu Marie zachodzą ważne zmiany: dostaje nową pracę i wpada w oko Paulowi, przystojnemu synowi szefa. Jej 29. urodziny kończą się dokładnie tak, jak sobie wymarzyła: płomienną nocą w jego ramionach. Kiedy budzi się następnego ranka, nie rozpoznaje niczego. W sklepach płaci się Euro, w garażu parkuje ekskluzywne BMW, a w kuchni siedzi mały chłopiec wołający mamę... Na dodatek Marie odkrywa, że ma tylko 4 dni, aby mężczyzna jej marzeń jeszcze raz się w niej zakochał, a życie powróciło na właściwe tory...

Pełna zaskakującego humoru ciepła komedia z udziałem największych gwiazd francuskiego kina: Juliette Binoche i Mathieu Kassovitza.

„Jedna z najpiękniejszych ról, jakie kiedykolwiek grałam.” Juliette Binoche 

Film jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim aktorki i pisarki Sylvie Testud, znanej z ról w takich filmach, jak Tamta strona ciszy, Bojaźń i drżenie i Lourdes. Reżyserka o temacie filmu: „To zawrót głowy, fantazja, która jest niemal jak marzenie każdego człowieka: co byś zrobił, gdybyś mógł wymazać 15 lat życia. Gdybyś mógł cofnąć swoje życie, co byś zmienił? Byłbyś pustą stroną z ogromnym zakresem możliwości... To świetne pytanie. I otwiera coś romantycznego”.

„Fantastyczny i romantyczny.” Alain Spira, Paris Match

„Porywająca Juliette Binoche w roli głównej.”
Jordan Mintzer, Hollywood Reporter

Film prezentowany w cyklu
Letnie Tanie Kinobranie 2013,
tydzień 3: W kręgu miłości.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share