kpb

Mroczne cienie

tytuł oryginalny: Dark Shadows

reżyseria: Tim Burton
aktorzy: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green, Jackie Earle Haley, Jonny Lee Miller, Bella Heathcote, Chloë Grace Moretz, Christopher Lee, Alice Cooper

czas trwania: 113 min.
produkcja: USA 2012
premiera: 2012-05-18

Gotycka komedia Tima Burtona w gwiazdorskiej obsadzie przywołująca ducha Rodziny Addamsów. W rolach głównych Johnny Depp, Michelle Pfeiffer i Helena Bonham Carter. Film jest pełnometrażową wersją popularnego - za sprawą swej mrocznej, niepowtarzalnej atmosfery - serialu telewizyjnego Dana Curtisa z lat 60.

Rok 1752. Joshua i Naomi Collins, wraz z synkiem Barnabasem, opuszczają Liverpool w Anglii, aby rozpocząć nowe życie w Ameryce. Ucieczka za ocean to jednak za mało, aby uwolnić się od tajemniczej klątwy ciążącej na rodzinie. Mija 20 lat. Barnabas (w tej roli Johnny Depp) ma cały świat u swych stóp - a przynajmniej miasteczko Collinsport w stanie Maine. Ten bogaty i potężny pan dworu Collinwood jest niepoprawnym kobieciarzem... do momentu, gdy popełnia niewybaczalny błąd, łamiąc serce Angelique Bouchard (Eva Green). Angelique, wiedźma w każdym sensie tego słowa, skazuje Barnabasa na los gorszy od śmierci - zamienia go w wampira i grzebie żywcem.

Po niespełna dwóch stuleciach Barnabas zostaje przypadkowo uwolniony ze swojego grobowca. Poznaje świat, który wygląda zupełnie inaczej niż za czasów jego młodości. Powraca do Collinwood, gdzie odkrywa, że jego wspaniała niegdyś posiadłość popadła w ruinę. Członkowie rodziny Collinsów są w niewiele lepszej kondycji, każdy z nich skrywa własne mroczne sekrety. Przywódczyni rodu, Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer), wezwała psychiatrę dr Julię Hoffman (Helena Bonham Carter), która ma pomóc jej uporać się z kłopotami rodzinnymi. W posiadłości rezydują również: niesforny brat Elizabeth, Roger Collins (Jonny Lee Miller) jej zbuntowana nastoletnia córka Carolyn Stoddard (Chloë Grace Moretz) i synek Rogera, 10-letni David Collins (Gulliver McGrath).

Barnabas postanawia przywrócić rodzinnemu nazwisku dawną chwałę, ale realizując swój plan, napotyka na jedną przeszkodę: wpływową mieszkankę Collinsport o imieniu Angie... która przypomina bardzo dawną znajomą Barnabasa Collinsa.

„Kunsztownie zrealizowany i urzekający wizualnie. Kreacja Deppa zachwyca.” Manohla Dargis, The New York Times


ZWIASTUN:

Bookmark and Share