kpb

Jiro śni o sushi

tytuł oryginalny: Jiro Dreams of Sushi

reżyseria: David Gelb

czas trwania: 83 min.
produkcja: USA 2011
premiera: 2012-05-25

info: Najedzeni Fest!

Doskonała harmonia. Doskonałe życie. Doskonałe sushi.

85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Jiro Ono poświęcił poszukiwaniu doskonałego smaku sushi poświęcił całe życie.

Pomimo sędziwego wieku czuwa nad wszystkim, co dzieje się w restauracji. Pracuje od świtu do późnej nocy. Dokładnie sprawdza każdy kawałek ryby serwowany gościom, nieustannie szkoli pracowników oraz dba o niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w jego restauracji Sukiyabashi.

Jiro śni o sushi z muzyką Philipa Glassa (Godziny, Koyaanisqatsi) to opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie.

„Przepyszny dokument. Tylko go zjeść.” Time Out New York

„Przed seansem zarezerwujcie sobie stolik w najbliższej knajpce sushi. Bo jak tylko zapalą się światła po seansie, będziecie umierać z głodu.” Indiewire

„Prawdziwe porno dla miłośników jedzenia.” Slant Magazine

„Wspaniały hymn dla rzemiosła i smaku w każdym aspekcie życia.” Variety

Pokaz w ramach maratonu Najedzeni Fest!


ZWIASTUN:

Bookmark and Share