kpb

Lady

tytuł oryginalny: The Lady

reżyseria: Luc Besson
aktorzy: Michelle Yeoh, David Thewlis, Jonathan Raggett, Jonathan Woodhouse

czas trwania: 132 min.
produkcja: Francja/Wielka Brytania 2011
premiera: 2012-04-27

Opowieść o kobiecie silniejszej i bardziej wpływowej niż niejeden mężczyzna.

Wyreżyserowana przez Luca Bessona, pełna miłości i poświęcenia, historia laureatki pokojowej nagrody Nobla - Aung San Suu Kyi.

W szarpanej wewnętrznymi konfliktami Birmie nie ma miejsca na demokrację. Wojskowy reżim wymaga od mieszkańców oddania i za nic ma ich prawa. Jedyną szansą na przywrócenie normalności są działania Aung San Suu Kyi - córki antyrządowego aktywisty. Wykształcona na Oxfordzie kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić Birmę. Jej walka daleka jest od agresji - kobieta wybiera drogę pokoju, miłości i wiary w ludzi. Aung Suu jest w stanie poświęcić nawet szczęście swoje i swojej rodziny, aby służyć wyższym celom i stanąć na czele opozycji. Pomimo wielkiego dystansu, długich rozłąk i przeciwnika w postaci niebezpiecznego reżimu, miłość jej męża i dzieci nie słabnie - wręcz przeciwnie - wszyscy będą ją wspierać bardziej niż kiedykolwiek w życiu.

W tytułowej roli - jedna z największych azjatyckich gwiazd kina, Michelle Yeoh (Wyznania gejszy, W stronę słońca, Przyczajony tygrys, ukryty smok). Na ekranie towarzyszy jej m.in. David Thewlis (Mr. Nice, Czas wojny, Nadzy).

„Ona jest moją bohaterką”.
Bono

„Twoja determinacja i odwaga nieustannie inspirują przyjaciół wolności z całego świata”.
Bill Clinton

„Jest moją bohaterką i źródłem inspiracji”.
Barack Obama

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 2: Świat, w którym żyjemy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share