kpb

JIGOKU'S FUTURE SHOCK FILM SEASON - Opening Marathon

premiera: 1980-10-15

JIGOKU'S FUTURE SHOCK FILM SEASON 1 - maraton otwarcia 
| Opening Marathon 
Unsound rozpocznie się pierwszą z siedmiu odsłon cyklu filmowego przygotowanego przez audiowizualny duet Jigoku. W całonocnym maratonie znalazły się takie pozycje jak dokument Future Shock, sowiecka psyche-acidowa animacja Journey To The Stars, apokaliptyczny No Blade of Grass i Spectreman z nuklearnymi superbohaterami i zanieczyszczającymi środowisko monstrami.

FUTURE SHOCK
reż. Alexander Grasshoff, USA 1972, 43’ - krótkometrażowy film dokumentalny
Alvin Toffler przenosi swoją kultową prozę w formę inspirującej (i proroczej) medytacji na temat technologii przyszłości. Zastanawia się, jak nieustająca pogoń za ewolucją doprowadziła w końcu spanikowaną rasę ludzką do miotania się w zdezorientowanym zgiełku. Narratorem opowieści jest sam Orson Welles.

JOURNEY TO THE STARS | TAYNA TRETYEY PLANETY
reż. Roman Kachanov, RU 1981, 48’
Psyche-acidowa animacja z bloku wschodniego. Młoda dziewczyna, Alice, podróżuje kosmicznym statkiem do dalekich planet i spotyka dziwaczne pozaziemskie istoty.

NO BLADE OF GRASS
reż. Cornel Wilde, UK 1970, 89’
Ponura, egzystencjalna, wyprzedzająca swoje czasy opowieść o paranoi i sztuce przetrwania autorstwa Cornela Wilde. Architekt John wraz z żoną Ann, rodziną i bliskimi przyjaciółmi porzucają szalony Londyn dla ciszy i spokoju angielskiej wsi. Jednak ich podróż jest najeżona niebezpieczeństwami i muszą zmierzyć się z gniewnym gangiem motocyklistów, żołnierzami wroga i obłąkanymi wieśniakami aby dotrzeć do wymarzonego raju.

SPECTREMAN | UCHÛ ENIJIN GORI
reż. Yasuharu Hasebe, JP 1971, 68’
Oto odurzająca dawka czystej wizualnej LSD. Nieustraszony bohater, o twarzy pokrytej metalem, staje do walki z zanieczyszczającymi potworami rozsianymi przez złego Dr Gori.

Bookmark and Share