kpb

Baby są jakieś inne

tytuł oryginalny: Baby są jakieś inne

reżyseria: Marek Koterski
aktorzy: Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Małgorzata Bogdańska, Michał Koterski

czas trwania: 90 min.
produkcja: Polska 2011
premiera: 2011-10-14

„Kobiety... nie można żyć bez nich, nie można żyć z nimi”, Stephen King 

Brawurowa komedia Marka Koterskiego, twórcy filmów Dzień świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami, którą reżyser powraca do tematu relacji damsko-męskich.

„To temat, który fruwa w przyrodzie, wypływa w książkach, gazetach, parlamentach, na uniwersytetach i nagli, by go złapać, podjąć. Poza politycznymi i ekologią - najważniejszy obecnie cywilny temat na świecie”, tłumaczy reżyser. Scenariusz Bab... jest debiutem wschodzącej gwiazdy polskiego scenopisarstwa - Adama Miauczyńskiego, którego nazwisko nie powinno być obce licznym fanom twórczości Koterskiego. Najnowsza komedia autora Dnia świra powstała w Studiu Filmowym „Kadr” (producent Rewersu nagrodzonego Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni w 2009 roku oraz Sali samobójców”).

Tak jak w przypadku poprzednich filmów Koterskiego, kinomani wybierający się na Baby są jakieś inne mogą spodziewać się dzieła pełnego pasji i namiętności, tyle że role zostaną tym razem odwrócone. Jak zaznacza Marek Koterski, bohaterowie jego komedii dokonują „obrony przez atak”. „To odgryzanie się mężczyzn, wyraźnie słabszych i przegranych – zagonionych pod ścianę, w narożnik, do kąta. Gadają na baby krytycznie, sarkastycznie, agresywnie, oskarżająco, żarliwie”.

Główne role w męskim sparingu z kobiecą dominacją grają zaprawiony w podobnych bojach gwiazdor teatralnego pierwowzoru Testosteronu oraz kinowych Ślubów panieńskich - Robert Więckiewicz oraz znany z występów w Rewersie i Świętym interesie Adam Woronowicz.

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 5: Męski punkt widzenia.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share