kpb

Chanel i Strawiński

tytuł oryginalny: Coco Chanel & Igor Stravinsky

reżyseria: Jan Kounen
aktorzy: Mads Mikkelsen, Anna Mouglalis

czas trwania: 115 min.
produkcja: Francja 2009
premiera: 2011-01-07

Historia płomiennego uczucia, które połączyło dwie wielkie indywidualności - projektantkę mody Coco Chanel i kompozytora Igora Strawińskiego.

Rok 1913, Paryż. Premiera „Święta Wiosny" Igora Strawińskiego - dzieła, które dla ówczesnej publiczności jest zbyt nowoczesne i niezrozumiałe, przez niektórych jest uznane za skandaliczne. Niewielu odbiorców docenia geniusz kompozytora i wielkość dzieła. Jedną z osób, które zachwycają się baletem jest Coco Chanel, niezwykła kobieta, o której świat miał się dopiero dowiedzieć.

Po siedmiu latach losy dwojga znów się schodzą. Coco - uznana już wtedy projektantka, ofiaruje jeden ze swoich domów Strawińskiemu jako azyl i miejsce do pracy. Między nim a Coco wybucha namiętne uczucie.

W postać Coco Chanel wcieliła się Francuzka Anna Mouglalis (Gainsbourg), a w Igora Strawińskiego duński aktor Mads Mikkelsen, znany m.in. z roli Le Chiffre'a w filmie o Bondzie Casino Royale, Tuż po weselu Susanne Bier i Valhalla Rising Nikolasa Windinga Refna.   

Produkcję filmu wsparli Karl Lagerfeld i dom mody Chanel, udostępniając swoje archiwa, kolekcje, a także słynny apartament, w którym mieszkała Coco Chanel. Kilka prawdziwych strojów, oraz dodatków noszonych przez projektantkę wykorzystała odtwórczyni roli Coco, Anna Mouglalis. Karl Lagerfeld był nie tylko doradcą w sprawach strojów i zwyczajów Coco Chanel. Sam zaprojektował wyjątkową suknię, w której Anna Mouglalis pojawia się w finałowej scenie.

Na podstawie noweli Coco i Igor Chrisa Greenhalagh’a.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share