kpb

50. Krakowski Festiwal Filmowy - 31 maja

50. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY

PROGRAM projekcji w KPB:

C - Sala Czerwona
N
- Sala Niebieska

31 maja, poniedziałek

C  17.00  FOCUS ON ISRAEL 1

Tak jest, panno komendant! | Yess, Miss Commander! | Ken amafakadet
reż. Dan Setton, Itzik Lerner, Izrael 2009, 95’

Baza wojskowa w Galilei prowadzi specjalny program treningowy skierowany do młodych mężczyzn ze środowisk patologicznych. Szeregowi przechodzą wyczerpujący trening wojskowy, który ma ich skłonić do radykalnej zmiany postawy życiowej. Konfrontacja z kadrą dowódców, którymi są młode kobiety o nienagannej przeszłości stawia mężczyzn przed koniecznością podjęcia prawdziwej próby posłuszeństwa.

N  20.45  NOC ETIUD STUDENCKICH 1
WRiTV UŚ
- Spowiedź
reż. Daria Woszek, Polska 2009, 10’
Tajemnicza opowieść o morderstwach. Przeszłość miesza się z teraźniejszością. Problem winy i kary – kto naprawdę odpowiedzialny jest za wyrządzane zło?
- Brzydkie słowa
reż. Marcin Maziarzewski, Polska 2009, 28'

Piotr jest realizatorem dźwięku cierpiącym na rzadką chorobę – zespół Tourette'a – objawiającą się m.in. mimowolnym wykrzykiwaniem przekleństw i wyzwisk. Tragikomiczna opowieść o zmaganiu się z własnymi ograniczeniami w poszukiwaniu relacji z drugim człowiekiem.
- Kaszel umarlaka
reż. Krzysztof Borówka, Polska 2009, 23’
Ed, cyniczny i zmęczony życiem poseł z Warszawy, przybywa do małego miasteczka walczyć o reelekcję i załatwić ciemne interesy z miejscowym wójtem.
- Szelest
reż. Leszek Korusiewicz, Polska 2010, 20'

Coroczny urlop znudzonego sobą małżeństwa. Czas upływa im na rozmowach o niczym. Na drażniącej rutynie mijają im kolejne upalne dni. Do czasu kiedy do ich domku trafia dwoje młodych ludzi...
- Osiem
reż. Ania Rzepka, Polska 2009, 16’
Akcja filmu rozgrywa się w latach osiemdziesiątych. Mężczyzna kierujący samochodem zostaje oślepiony przez światła jadącego z naprzeciwka pojazdu, dochodzi do wypadku…
- Ja nic nie chcę
reż. Katarzyna Kural, Polska 2009, 9'
Opowieść, w której marzenia urzeczywistniają się, ale magia ma swoje granice. Pozostając z boku, uczestniczymy w spotkaniu dwójki ludzi, którzy ostrożnie poruszają się w świecie magii, pełni obaw przed odkryciem jej granic.
-Dzień po jutrze
reż. Michał Janow, Polska 2008, 14’

Samotnie podróżujący mężczyzna, zgorzkniały i cyniczny wykładowca akademicki, spotyka na swej drodze autostopowiczkę. Wspólna podróż z nieznajomą zmusza bohatera do refleksji nad jego dotychczasowym życiem.

C  22.00  DŹWIĘKI MUZYKI 1
Red Hot Chili Peppers | Red Hot Chili Peppers: Untitled Documentary
reż. David Hausen, USA 2008, 75’

Gratka dla fanów zespołu Red Hot Chili Peppers. Dokument pokazuje kulisy powstawania teledysków do trzech piosenek z płyty „Stadium Arcadium”. Muzycy nie gwiazdorzą, ale świetnie się bawią przebierając za gwiazdy glam czy punk do teledysku „Dani California”, żartują i robią dowcipy kandydatom na artystów, z którymi nagrywają klip wystylizowany na przesłuchanie i przede wszystkim… grają. Grają tak, że muzyczny huragan wylewa się z pulsującego energią ekranu.

Pokazy w ramach 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share