kpb

Baranki Dzieciom - kwiecień 2008

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:


niedziela, 6 kwietnia, godz. 10.00


DAWID I SANDY | DAWID I SANDY
reż. Wiesław Zięba, Polska/Szwecja 1988, 77’Film animowany.

Kilkuletni Dawid mieszka na skraju dżungli z rodzicami i małym psem o wdzięcznym imieniu Pips. W dżungli grasuje groźna i bezwzględna łowczyni, która łapie dzikie zwierzęta, aby je sprzedawać do ogrodów zoologicznych. Dawid razem z Pipsem i małym orłem Sandy ruszają na ratunek uwięzionym przez łowczynię mieszkańcom puszczy.


sobota, 12 kwietnia, godz. 10.00

BARANKI W AFRYCE
specjalna edycja przeglądu BARANKI DZIECIOM w ramach festiwalu AfryKamera.
W programie:
- czytanie i oglądanie afrykańskich bajek (polskie dialogi czytane na głosy)
- warsztaty rytmiczne z bębnami afrykańskimi
- afrykańskie warsztaty plastyczne
Czas trwania: ok. 2 godz.
Bilety: tylko 10 zł! Dzieci poniżej 5 lat z opieką dorosłych - gratis


niedziela, 13 kwietnia, godz. 10.00


RATUNKU! JESTEM RYBKĄ! | HJELP, JEG ER EN FISK
reż. Michael Hegner i Stefan Fjeldmark, Dania/Niemcy/Norwegia 2000, 72’Wspaniała animowana historia o trójce dzieci, którym udało się zajrzeć w głąb podwodnego świata, przeżyć niezapomniane przygody i na własnej skórze doświadczyć, jak to jest być... rybką.

Dzieci zobaczą w nim fantastyczną opowieść o przyjaźni i życiu na dnie morza, nie tak różnym od tego na lądzie. Natomiast dorośli zobaczą wspaniałą satyrę na relacje międzyludzkie, karykaturę nas samych w... rybich oczach.

Czasami, kiedy dzieci nie posłuchają starszych, zdarza się im coś bardziej niezwykłego niż klaps za karę. Dwóch chłopców i mała dziewczynka zostają sami pod opieką despotycznej ciotki. Na szczęście, ciotka zasypia opowiadając małej Stelli bajkę na dobranoc. Droga wolna! Fly, Stella i ich grubiutki kuzyn Chuck wybierają się na ryby. Przypadkowo dostają się do niezwykłego laboratorium i poznają zwariowanego profesora Mac Krilla, który - aby rozwiązać problem przeludnienia na Ziemi - wymyślił tajemniczą miksturę, pozwalającą ludziom przemienić się w ryby i żyć na dnie morza...

Mała Stella wypija przez pomyłkę czarodziejski napój i zamienia się w uroczą rozgwiazdę. Fly, również przez pomyłkę, wrzuca ją do morza. Kiedy zdaje sobie sprawę, że stracił siostrę być może na zawsze, wypływa z kuzynem i profesorem na wzburzone morze żeby ją odnaleźć. Zdesperowany wypija miksturę i sam przeistacza się w inteligentną i sympatyczną rybkę. Chuck podąża za nim, jako... meduza. Mają 48 godzin, aby znaleźć siostrę i wypić antidotum, które pozwoli im wrócić do ludzkiego kształtu.

Swoich głosów w filmie użyczyli: oraz: Grzegorz Wons, Marian Opania, Sylwester Maciejewski, Andrzej Blumenfeld, Andrzej Ferenc, Dorota Landowska i Stanisława Celińska.


niedziela, 20 kwietnia, godz. 10.00


PINOKIO, PRZYGODA W PRZYSZŁOŚCI | PINOCCHIO 3000
reż. Daniel Robichaud, Francja/Kanada/Hiszpania 2004, 80’Pinokio, przygoda w przyszłości to przygody małego robota, którego największym życzeniem jest stać się prawdziwym chłopcem. Sfilmowany w animacji 3D film jest futurystyczną wersją klasycznej powieści Carla Collodiego o wspaniałym wynalazcy Geppetto i jego lalce o imieniu Pinokio.

Jest rok 3000. W supernowoczesnym mieście Szlambowicach mieszka słynny wynalazca Geppetto. Wynalazł już dziesiątki urządzeń i robotów. Wciąż jednak czegoś mu brakuje. Bardzo chciałby mieć syna.

Przy pomocy asystenta cyberpingwina Stefana i holograficznej wróżki Cyberynki, Geppetto stwarza Pinokia - prototyp robota, dzięki miniprocesorowi PK3, wyposażonego w emocje. Pinokio potrafi się śmiać, rozmawiać, tańczyć i śpiewać. Zanim jednak dostanie serce i stanie się prawdziwym chłopcem, Cyberynka nalega, by Pinokio sam nauczył się odróżniać dobro od zła.

Tymczasem technokratyczny, głodny władzy burmistrz Szlambowic szalenie zazdrości Geppettowi Pinokia. Jest także zazdrosny o przyjaźń robota z jego ukochaną córką, Marleną. W końcu Szlamboli wymyśla tajny plan. Pragnie zmienić wszystkie dzieci w roboty i manipuluje Pinokiem tak, by ten pomógł mu w realizacji planu...

Pinokiu głosu udzieliła Małgorzata Kożuchowska.


niedziela, 27 kwietnia, godz. 10.00


SPOSÓB NA WAKACJE BOLKA I LOLKA | SPOSÓB NA WAKACJE BOLKA I LOLKA
reż. Bronisław Zeman, Polska 1986, 64’Film ukazuje wakacyjne przygody ulubionej pary dziecięcej widowni.

Bolek i Lolek spędzają czas w górach, nad morzem, nad jeziorami, wyjeżdżają na grzybobranie, odwiedzają rezerwat przyrody.


Pokazy w ramach cyklu Baranki Dzieciom na wiosnę!

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share