kpb

Wiele hałasu o nic

tytuł oryginalny: Aquí no ha pasado nada / Much Ado About Nothing

reżyseria: Alejandro Fernández Almendras
aktorzy: Alejandro Goic, Agustín Silva, Li Fridman, Paulina García, Luis Gnecco

czas trwania: 94 min.
produkcja: Chile 2016

info: Netia Off Camera 2016

Choć mógłby na to wskazywać tytuł, film Alejandro Fernándeza Almendrasa nie ma nic wspólnego z twórczością Szekspira. Inspirowany jest za to głośną historią oraz korupcyjnym skandalem, które nie tak dawno wstrząsnęły chilijskim społeczeństwem i opinią publiczną.

Bohaterem filmu jest Vicente, młody, dobrze sytuowany chłopak, który doskonale wie, jak korzystać z życia. Większość dnia spędza na plaży, a wieczory to niekończące się imprezy. Podczas jednej z nich dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku, w wyniku którego przez pijanego kierowcę potrącony zostaje przygodny mężczyzna. Co więcej, zajmująca samochód grupa znajomych, a wśród nich Vicente, nie zatrzymuje się, by udzielić mu pomocy. Kiedy całe zdarzenie wychodzi na jaw, głównym podejrzanym staje się bohater, choć za kierownicą siedział ktoś inny - syn wpływowego chilijskiego senatora. Rozpoczyna się sądowa batalia, gdzie od prawdy dużo ważniejsze okazują się społeczny status i pieniądze.

O tym, jak ważny jest to film, niech świadczy fakt, że większość pieniędzy, dzięki którym udało się go w ogóle nakręcić, Almendras zebrał poprzez zbiórkę na platformie crowdfundingowej.

KUP BILET: TUTAJ.


Pokaz w ramach: Netia Off Camera 2016.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share