kpb

Ojcze nasz, diabeł

tytuł oryginalny: Our Father, the Devil

reżyseria: Ellie Foumbi
aktorzy: Babetida Sadjo, Souleymane Sy Savané, Jennifer Tchiakpe, Franck Saurel, Martine Amisse

czas trwania: 108 min.
produkcja: Francja/USA 2022
język: francuski
napisy: polskie, angielskie
in French with Polish and English subtitles
info: AfryKamera

Tribeca FF 2022 – wygrana: nagroda publiczności dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego (Ellie Foumbi)
Indie Memphis FF 2022 - wygrana: nagroda publiczności dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego (Ellie Foumbi), najlepszy pełnometrażowy film fabularny (Ellie Foumbi)
American Black FF 2022 – wygrana: najlepszy pełnometrażowy film fabularny (Ellie Foumbi)

Marie, niezwykle zdolna szefowa kuchni w domu opieki dla seniorów w niewielkiej francuskiej miejscowości, stara się prowadzić ciche i spokojne życie skupione przede wszystkim na pracy. Wszystko zmienia się, gdy do ośrodka przyjeżdża charyzmatyczny ksiądz z Kinszasy, w którym rozpoznaje przywódcę grupy zbrojnej, odpowiedzialnego za spalenie jej wioski, zamordowanie rodziny i zrobienie z niej, kilkunastoletniej wtedy dziewczynki, żołnierza.

Od tego momentu jedynym celem Marie będzie zemsta i zabicie człowieka, który zrujnował jej życie i przez którego musiała uciekać ze swego kraju. Debiut filmowy Ellie Foumbi, ze znakomitą Babetidą Sadjo w głównej roli (znaną m.in. z ról w filmach I oddychaj normalnie czy Wysypisko), to niezwykle przejmujące kino, pokazujące blizny i traumy kobiety, która w dzieciństwie doświadczyła wiele zła i przemocy.

| An African refugee's quiet existence in a sleepy mountain town in the south of France is upended by the arrival of a charismatic Catholic priest whom she recognizes as the warlord who slaughtered her family.ZWASTUN z napisami angielskimi:

Bookmark and Share