kpb

Dobry zdrajca

tytuł oryginalny: The Good Traitor

reżyseria: Christina Rosendahl
aktorzy: Ulrich Thomsen, Mikkel Boe Folsgaard

czas trwania: 100 min.
produkcja: Dania 2020
premiera: 2021-05-07
język: angielski, duński
napisy: polskie
in English and Danish with Polish subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl

Danish Film Awards 2021: Najlepsza scenografia, Najlepsze kostiumy, Najlepsze zdjęcia

 

Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.

 

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, emocjonująca opowieść o mężczyźnie, który stawia opór nazistom, podczas gdy II wojna światowa ogarnia całą Europę.


9 kwietnia 1940 rozpoczyna się inwazja hitlerowskich Niemiec na Danię. Niemcy domagają się natychmiastowej i bezwarunkowej kapitulacji. Po kilku godzinach rząd poddaje się i rozpoczyna współpracę z hitlerowcami. Po drugiej stronie Atlantyku ambasador Danii w Stanach Zjednoczonych, człowiek śmiały i bywały w świecie – Henrik Kauffman, jako jedyny ma odwagę, by zaryzykować wszystko.


Życie Kauffmana w Ameryce jest pełne blasku dzięki jego osobistemu urokowi oraz statusowi politycznemu, jednak kiedy wojska niemieckie atakują i okupują Danię, zaczyna planować, jak pokonać Hitlera i pozwolić Duńczykom odzyskać wolność. Oskarżony o zdradę stanu Kauffman ogłasza się jedynym prawdziwym przedstawicielem wolnej Danii i kładzie na szali cały swój majątek, swoją rodzinę oraz zaufanie swoich rodaków, aby stawić opór hitlerowskim okupantom.

 


| Kauffmann, who was the Danish ambassador to Washington in 1939 when World War II started and who declared himself to be the only true representative of a free Denmark in opposition to the Nazis.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share