kpb

Każdy twój oddech

tytuł oryginalny: Every Breath You Take

reżyseria: Vaughn Stein
aktorzy: Casey Affleck, Michelle Monaghan, Sam Claflin

czas trwania: 105 min.
produkcja: USA 2021
premiera: 2021-04-09
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl


Film skupia się na losach rodziny, której życie z dnia na dzień wywraca się do góry nogami. W centrum opowieści znajduje się filmowy
ojciec (Casey Affleck) - uznany psychiatra, którego budzące niepokój, nowatorskie metody terapeutyczne, uruchamiają całą lawinę niezwykłych zdarzeń.


Każdy twój oddech to minimalistyczny thriller, pełen napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. W filmie Vaughna Steina, za sprawą dusznej atmosfery i złowieszczego nastroju, pobrzmiewają echa dzieł Hitchcocka oraz takich tytułów jak Przylądek strachu, Fatalne zauroczenie czy Zaginiona dziewczyna. Surowe, wypełnione zimnymi barwami zdjęcia autorstwa Michaela Merrimana sprawnie oddają emocjonalne traumy bohaterów i zabierają widzów w podróż po ich mrocznej psychice.


W roli głównej wystąpił Casey Affleck - laureat Oscara za Manchester by the Sea. Ponadto na ekranie pojawiają się także: Sam Claflin (Zanim się pojawiłeś), Veronica Ferres (Klimt), India Eisley (Underworld: Przebudzenie) i Michelle Monaghan (Gdzie jesteś, Amando).


| A psychiatrist, whose client commits suicide, finds his family life disrupted after introducing her surviving brother to his wife and daughter.ZWIASTUN:

Bookmark and Share