kpb

Miłość mojego brata

tytuł oryginalny: La femme de mon frère

reżyseria: Monia Chokri
aktorzy: Anne-Élisabeth Bossé, Patrick Hivon, Sasson Gabai, Evelyne Brochu

czas trwania: 117 min.
produkcja: Kanada 2019
premiera: 2020-02-07
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

MFF w Cannes 2019 – Nagroda Jury Coup de Coeur (ex-aequo)


Wygląda na to, że akademicka kariera Sophii stanęła pod dużym znakiem zapytania. Kobieta musi przełknąć gorycz porażki, gdyż nie udało jej się zdobyć wymarzonej pracy. Co więcej, jako bezrobotna zmuszona jest do tego, by przynajmniej na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata.   

Karim oraz Sophia znają się na wylot i nadspodziewanie dobrze odnajdują się w nowej sytuacji. Choć zupełnie różni, świetnie się ze sobą dogadują, spędzając razem całe dnie. Czas wypełnia im słodkie lenistwo, imprezy i niekończące się rozmowy na mniej lub bardziej poważne tematy. Sielanka nie trwa jednak wiecznie, a kończy się z chwilą, gdy Karim spotyka na swojej drodze atrakcyjną kobietę… 
   

Debiutująca w pełnym metrażu Monia Chokri tworzy przekonujący i przekomiczny, słodko-gorzki portret niełatwej relacji pomiędzy siostrą a bratem. Chwilami wzruszającej, kiedy indziej nieco toksycznej. Wiele w tym filmie dzieje się w dialogu, potwierdzając, że Chokri sporo się nauczyła od Xaviera Dolana, w którego Wyśnionych miłościach zagrała jedną z głównych ról.


| Sophia, an unemployed academic, is forced to change the way she thinks and lives her life when Karim, her beloved brother, falls in love.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share