kpb

Będzie lepiej (1936)

tytuł oryginalny: Będzie lepiej

reżyseria: Michał Waszyński
aktorzy: Kazimierz Wajda, Henryk Vogelfänger, Loda Niemirzanka, Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner

czas trwania: 100 min.
produkcja: Polska 1936
język: polski
in Polish
info: Złote lata komedii

Dwaj przyjaciele - Szczepko i Tońko - zostają pozbawieni pracy w fabryce zabawek, za złamanie obowiązującego w niej zakazu hałasowania. W parku znajdują porzucone niemowlę, które biorą pod opiekę i nazywają Bajbus, lecz wkrótce, na skutek zbiegu okoliczności, gubią dziecko. Maleństwo trafia do Wandy - właścicielki sklepu z zabawkami w Warszawie, której stryj pragnie wydać ją za bogatego, lecz zdziwaczałego fabrykanta Dalewicza. W poszukiwaniu podopiecznego, Szczepko i Tońko udają się do Warszawy.


Będzie lepiej to wyjątkowa komedia z udziałem Szczepka (Kazimierz Wajda) i Tońka (Henryk Vogelfänger) - gwiazd niezwykle popularnej (6 milionów słuchaczy!), przedwojennej audycji radiowej Wesoła Lwowska Fala. Obok nich w filmie wystąpili również: wywodząca się z teatrów rewiowych Loda Niemirzanka, przedwojenny amant Aleksander Żabczyński oraz popularny w Polsce i Rosji Antoni Fertner. Reżyserował Michał Waszyński - twórca legendarnego Dybuka, a za muzykę do filmu odpowiadał Henryk Wars, jeden z najlepszych kompozytorów muzyki filmowej pierwszej połowy XX wieku.

 

Pokaz w ramach: Lata dwudzieste, lata trzydzieste... Złote lata polskiej komedii

 

FRAGMENT FILMU:

 

Film wyświetlany z nośnika cyfrowego powstałego w ramach NITROFILM - projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Bookmark and Share