kpb

Najlepsze lata (Mid 90s)

tytuł oryginalny: Mid90s

reżyseria: Jonah Hill
aktorzy: Sunny Suljic, Lucas Hedges, Na-Kel Smith, Katherine Waterston, Alexa Demie

czas trwania: 85 min.
produkcja: USA 2018
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Kinobranie na Powiślu

MFF w Toronto 2018: światowa premiera
MFF w Berlinie
New York Film Festival 2018
MFF Nowe Horyzonty 2019
Critics' Choice 2019: najlepszy młody aktor (nominacja)


W świetnie przyjętym na MFF w Berlinie Mid 90s, amerykański komik Johan Hill z zaskakującą subtelnością przygląda się dylematom wieku dojrzewania.


Głównym bohaterem filmu jest 13-letni Stevie (Sunny Suljic), dla którego dorastanie wiąże się z serią rozczarowań i upokorzeń. Wychowywany przez samotną matkę chłopak kiepsko dogaduje się z rówieśnikami, a w domu bywa ofiarą agresji starszego brata (Lucas Hedges). Odskocznią od tych problemów okazuje się dla Steviego nowa pasja – jazda na desce.


Porównywany do Boyhood i Jutro albo pojutrze film Hilla przykuwa uwagę także dlatego, że zapewnia widzom nostalgiczną podróż do lat 90. Niepowtarzalny klimat tamtych czasów udaje się wskrzesić za sprawą świetnej ścieżki dźwiękowej, na której hip-hopowe szlagiery z epoki sąsiadują z piosenkami Morrisseya i Nirvany.
Opis MFF Nowe Horyzonty, Piotr Czerkawski

 

| This movie follows a teenager named Stevie growing up in Los Angeles. He's struggling with his family, including his co-dependent single mom and his abusive older brother, and at school, where his richer friends seem to overlook him. When Stevie befriends a crew of skateboarders, he learns some tough lessons about class, race, and privilege.

 

Prezentowany w ramach Kinobranie na Powiślu: Najlepsze lata.

 

Wcześniej w ramach: Najlepsze lata (Mid 90s) - jedyny pokaz w Krakowie, Pokaz specjalny oraz Letnie Tanie Kinobranie 2020,
tydzień 8.: B jak Bliskość

 

Bookmark and Share