kpb

Piranie

tytuł oryginalny: La paranza dei bambini

reżyseria: Claudio Giovannesi
aktorzy: Francesco Di Napoli, Ar Tem, Viviana Aprea, Alfredo Turitto, Pasquale Marotta

czas trwania: 111 min.
produkcja: Włochy 2019
premiera: 2019-08-23
język: neapolitański
napisy: polskie
in Neapolitan with Polish subtitles

Berlinale 2019: Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz (Claudio Giovannesi, Maurizio Braucci, Roberto Saviano), Złoty Niedźwiedź - nominacja


Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie nowy film twórców kultowego serialu Gomorra, oparty na bestsellerowej powieści Roberto Saviano Chłopcy z paranzy.


Nastolatki - Nicola, Tyson, Lollipop, Ciastek - chcą zarabiać pieniądze, kupować markowe ubrania i nowe skutery, nosić drogie zegarki. Kiedy ostatni z dawnych bossów mafii zostaje aresztowany, Nicola wpada na pomysł, że zrealizują swoje marzenia, zajmując jego miejsce. Uzbrojeni wyjeżdżają na ulice Neapolu i przejmują władzę. Są jak bracia, nie boją się więzienia ani śmierci, handlują narkotykami, zabijają bez skrupułów, niczym w grze na PlayStation, są jak piranie - niewinnie wyglądające rybki, a jakże groźne. Dopiero po chwili orientują się, że to droga bez powrotu.


To przerażający obraz młodego pokolenia, dla którego nie istnieje przyszłość. Liczy się tylko tu i teraz: pieniądze, władza, przeżyć do jutra.

 

| A gang of teenage boys stalk the streets of Naples armed with hand guns and AK-47s to do their mob bosses' bidding.

 

ZWIASTUN:

 

W Pizzerii Vincenti (ul. Szewska 27 i ul. Wielopole 18) za okazaniem biletu kinowego na film Piranie - 15% zniżki.

 

doc_10872_1.jpg (998×362)


Bookmark and Share