kpb

Krew Boga

tytuł oryginalny: Krew Boga

reżyseria: Bartosz Konopka
aktorzy: Krzysztof Pieczyński, Karol Biernacki, Wiktoria Gorodeckaja, Jacek Moman

czas trwania: 103 min.
produkcja: Polska/Belgia 2018
premiera: 2019-06-14
język: polski
in Polish

Najnowszy film nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Bartosza Konopki – twórcy głośnego Królika po berlińsku i docenionego przez widzów i krytyków obrazu Lęk wysokości. Krew Boga to posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła, formą przypominająca bezkompromisowe dzieła Nicola-sa Windinga Refna oraz serialowy hit Gra o tron.

 

W rolach głównych występują: Krzysztof Pieczyński (Belfer, Ziarno prawdy, Jack Strong), Karol Bernacki (Amok), Jacek Koman (Moulin Rouge!, Son of a Gun, Ziarno prawdy), Wiktoria Gorodeckaja, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Jan Bijvoet (Peaky Blinders, Borgman, W objęciach węża), Jeroen Perceval (Głowa byka, Ardeny) oraz jeden z najoryginalniejszych współczesnych performerów – Francuz, Olivier de Sagazan.

 

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan.

 

Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie „starej wiary” Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć…

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share