kpb

Destroyer


info: Mastercard Off Camera

Nagrody Women Film Critics Circle - Najlepsza aktorka (Nicole Kidman)


Trudno uciec od demonów przeszłości. Wie coś o tym główna bohaterka głośnego filmu amerykańskiej reżyserki Karyn Kusamy. Erin Bell wciąż bowiem zmaga się z traumą sprzed lat, która zawiesiła jej obiecującą karierę w FBI na włosku i sprawiła, że kobieta nieomal stoczyła się na samo dno. Wiele wskazuje jednak na to, że tamta historia wcale nie została doprowadzona do końca, co dla Erin oznacza raz jeszcze konieczność skonfrontowania się z bolesnymi doświadczeniami.


Niespieszna detektywistyczna opowieść, rozgrywająca się w kalifornijskich realiach, kojarzyć się może trochę z klasykiem Chinatown Romana Polańskiego. Podobnie jak znakomity polski reżyser, Kusama zdradza duży talent do konstruowania opowieści, która wciąga coraz bardziej z każdą kolejną sceną, jak również umiejętnego rozkładania gatunkowych akcentów. Duszna atmosfera filmu wykreowana została nie tylko za sprawą klimatycznych, stylowych zdjęć Julie Kirkwood, ale i jednej z najlepszych ról w bogatej karierze Nicole Kidman, która zaowocowała nominacją do Złotego Globu. Destroyer jest dowodem na to, że gatunek powszechnie uważany za „męski” wcale takim być nie musi.


| It’s hard to escape the demons of your past. Erin Bell, the protagonist of Karyn Kusama’s sensational film, knows a thing or two about that. She still struggles with trauma from her past; it has nearly derailed her promising FBI career and brought her close to hitting rock bottom—and there are many indications that the story is far from over. For Erin this means going back to confront painful experiences from her past. This California detective story might bring to mind Roman Polanski’s classic Chinatown: much like the legendary Polish director, Kusama has a wonderful ability to build a story that draws the viewer in deeper with every scene, skilfully incorporating genre tropes. The film’s dense atmosphere is brought to life by Julie Kirkwood’s stylish, atmospheric cinematography, as well as one of the most noteworthy roles of Nicole Kidman’s rich career, which resulted in a Golden Globe nomination. Destroyer proves that a genre widely considered as “masculine” really doesn’t have to be so.


KUP BILET TUTAJ

 

Pokaz w ramach: Mastercard Off Camera 2019

 

 


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share