kpb

W domu wszystko dobrze

tytuł oryginalny: A casa tutti bene

reżyseria: Gabriele Muccino

czas trwania: 105 min.
produkcja: Włochy 2018
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Cinema Italia Oggi 2019

David di Donatello 2019 - Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej - nominacje:
Najlepszy aktor drugoplanowy (Massimo Ghini)
Najlepsza muzyka (Nicola Piovani)
Najlepsza piosenka "L'invenzione Di Un Poeta" (Tosca)
 
 

Historia wielopokoleniowej rodziny, która spotyka się na świętowaniu Złotych Godów seniorów rodu. Uroczystości odbywają się na wyspie, na którą dziadkowie sprowadzili się jakiś czas temu. Niespodziewana burza odcina gościom drogę powrotną, muszą więc przedłużyć swój pobyt w odległym zakątku, a przy okazji rozprawić się ze swoimi słabościami, stawić czoła własnej przeszłości, wiecznie żywej zazdrości, lękom, zdradom, obawom, a nawet niespodziewanym miłością.

 

W obsadzie filmu gwiazdy włoskiego kina. W jednej z głównych ról wystąpił znany włoski aktor Stefano Accorsi (Italian Race, Made in Italy) - laureat Europejskiej Nagrody Filmowej (Nagroda Publiczności) za film On, ona i on (2001), wcielający się w postać premiera Włoch w popularnym serialu Młody Papież. Partneruje mu Pierfrancesco Favino, którego widzowie Cinema Italia Oggi 2017 podziwiali w filmie Spowiedzi (Nagroda Jury Ekumenicznego na MFF w Karlowych Warach) oraz Gianfelice Imparato, czyli Don Ciro w nagrodzonym Grand Prix MFF w Cannes i nominowanym do Złotego Globa filmie Gomorra. Na ekranie pojawi się też francusko-włoska gwiazda znana m.in.
z filmów Federico Felliniego (Osiem i pół, Giulietta i duchy) - 84-letnia Sandra Milo oraz Stefania Sandrelli (Ukryte pragnienia, Konformista) - wybitna aktorka nagrodzona na MFF w Wenecji za główną rolę w filmie Afrykanka (1990) w reżyserii Margarethe von Trotty.

 

 

| A sudden storm blocks a family reunited on a small island to celebrate the elderly parents. The relatives are forced to live under the same roof for two days. The storm inevitably ends up stirring everyone's souls.

 

Pokaz w ramach: Cinema Italia Oggi 2019

 

ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share