kpb

Hotel Gagarin

tytuł oryginalny: Hotel Gagarin

reżyseria: Simone Spada

czas trwania: 94 min.
produkcja: Włochy 2017
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Cinema Italia Oggi 2019

David di Donatello 2019 - Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej - nominacja: najlepszy debiut reżyserski (Simone Spada)
Tiburon International Film Festival 2019
Festival International du Film de Mons 2019
Festival Cinema Italien Bastia 2019
ICFF - Italian Contemporary Film Festival 2018
Festival du Film Italien de Villerupt 2018


 
Pięciu Włochów - szukających okazji biedaków - zostaje wysłanych do Armenii, by nakręcić tam film. Tuż po ich przyjeździe wybucha wojna, a samozwańczy producent znika z pieniędzmi. Porzuceni w Hotelu Gagarin, odizolowani od świata w zaśnieżonym lesie, wpadają na oryginalny i nieoczekiwany pomysł, który odmieni ich życie.
 
Poetycka i zwariowana jak jej bohaterowie komedia, która opowiada o sytuacji społeczno-gospodarczej współczesnych Włoch, ale też o marzeniach i niezwykłej magii kina.
 
W obsadzie m.in. Giuseppe Battiston, którego polska publiczność zna z niezwykle popularnego włoskiego hitu kinowego Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016). Z partnerującą mu Silvią D'Amico spotkali się na planie prezentowanego w minionym roku w ramach Cinema Italia Oggi filmu Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto (2017).

 

 

| Five penniless Italians looking for their big break are sent to shoot a film in Armenia. But when they arrive in Armenia, a war breaks out and their crooked producer vanishes along with the money. Whilst abandoned in the Hotel Gagarin, secluded in the woods and buried under snow, they find an original and unexpected opportunity of unforgettable happiness.

 

Pokaz w ramach: Cinema Italia Oggi 2019

 

ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share