kpb

Superlópez

tytuł oryginalny: Superlópez

reżyseria: Javier Ruiz Caldera
aktorzy: Dani Rovira, Alexandra Jiménez, Julián López

czas trwania: 108 min.
produkcja: Hiszpania 2018
język: hiszpański
napisy: polskie, angielskie
in Spanish with Polish and English subtitles
info: 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2019: 3 nominacje - najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza scenografia, najlepsze efekty specjalne


Od kiedy Jo-Con-Él jako dziecko przybył na Ziemię z planety Chitón, jego życie nie było łatwe. Znaleźli i zaadoptowali go państwo Lopezowie z okolic Leridy, nadali mu imię Juan i starali się wychować jak normalne ziemskie dziecko. Ale jak tu się nie wyróżniać, mając nadprzyrodzone moce? Juan López (Dani Rovira) ma rentgen w oczach, czyta w myślach, umie latać i jest w stanie zatrzymać pędzący wagon metra. Jak po tym wszystkim wrócić do pracy i być normalnym facetem? A może Superlópez nie potrzebuje do szczęścia niczego poza porannym croissantem?

Pewnego dnia w barcelońskim biurze, w którym pracuje jako księgowy, pojawia się jego licealna miłość. O jej względy niezbyt skutecznie zabiega czasem-szef, czasem-przyjaciel Juana. Konkurując z nim, mężczyzna zaczyna stosować swoje supermoce. Jednak bycie superbohaterem to nie tylko zabawa, wkrótce Superlópez będzie musiał zmierzyć się ze złoczyńcami, którzy zagrażają Ziemi i jego macierzystej planecie.


Javier Ruiz Caldera przedstawia pełną humoru, ironiczną opowieść o pierwszym hiszpańskim superbohaterze.

 

| Juan López, an ordinary and anonymous office worker, decides to expose his superpowers to turn in the first Spanish superhero: Superlópez.

 

Pokaz w ramach 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share