kpb

Waldemar Rychły Trio (2018)

Waldemar Rychły - muzyk, kompozytor, aranżer. Z wykształcenia architekt. Współtwórca - razem z bratem Maciejem - legendarnego Kwartetu Jorgi, istniejącego nieprzerwanie od połowy lat 80-tych, którego muzyka bazuje na elementach ludowej tradycji wielu narodów i korzysta z elementów muzyki poważnej oraz jazzu. Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, występował m.in. w Filharmonii Narodowej wspólnie z Davidem Hopkinsem, a także w Niemczech, Francji, Szwecji, Kanadzie czy Wenezueli. Współpracował z wieloma teatrami jako autor muzyki do spektakli. Prezentował również swoje kompozycje podczas występów na żywo w trakcie pokazów filmów niemych, takich jak Bartek Zwycięzca Edwarda Puchalskiego czy Dziewczynka z zapałkami Jeana Renoira. Ma na koncie kilkanaście płyt.

Na scenie 19. Festiwalu Filmu Niemego zaprezentuje autorskie kompozycje oparte na motywach muzycznych z Kresów Wschodnich (Huculszczyzna, Polesie, Litwa) i melodiach ludowych zapisanych przez cenionego etnografa i folklorystę, Oskara Kolberga. Podczas wspólnego występu z Martyną Susek i Martą Kotaszewską będą łączyć tradycyjną muzykę z jazzową improwizacją i energią akustycznego, rockowego brzmienia.

 

Martyna Susek - altowiolistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

 

Marta Kotaszewska - wiolonczelistka. Ukończyła Conservatorio Claudio Monteverdi Bolzano i Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

 

Skład:
Martyna Susek
- altówka
Marta Kotaszewska - wiolonczela
Waldemar Rychły - gitara

 

| Original melodies combining folk music with jazz improvisation and rock energy. Musician and composer Waldemar Rychły performs with Martyna Susek (viola) and Marta Kotaszewska (cello).

 

Muzycy wystąpią w ramach 19. Festiwalu Filmu Niemego:

PONAD ŚNIEG reż. Konstanty Meglicki
niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 18.00

 

| ABOVE THE SNOW dir. Konstanty Meglicki
Sunday, December 9, 2018, 6 p.m.

Bookmark and Share