kpb

Baranki w pieluchach - Papusza



Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro.

19 grudnia - najnowszy film twórców Mojego Nikifora i Placu Zbawiciela, poruszający film o pierwszej romskiej poetce, który zachwyca urodą zdjęć i znakomitymi kreacjami całej obsady.

BILETY: tylko 12 zł


Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Ponadto, z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) i Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!





czwartek, 19 grudnia 2013, godz. 11.00

PAPUSZA | PAPUSZA
reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, Polska 2013, 134’

Gdynia Film Festival 2013: najlepsza drugoplanowa rola męska - Zbigniew Waleryś, najlepsza muzyka - Jan Kanty Pawluśkiewicz, najlepsza charakteryzacja
Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
MFF w Karlowych Warach 2013: Specjalne Wyróżnienie Jury
MFF w Valladolid 2013: nagroda za reżyserię, Nagroda Jury Młodzieżowego, nagroda za najlepszą rolę męską - Zbigniew Waleryś

Najnowszy film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, twórców Mojego Nikifora i Placu Zbawiciela, to oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała swoje wiersze.

To też historia spotkania poetów: Jerzy Ficowski dostrzegł jej wielki talent, zachęcił, aby zapisywała swoje utwory, i przetłumaczył je na język polski. W 1956 roku ukazał się pierwszy tomik poezji Bronisławy Wajs zatytułowany "Pieśni Papuszy". Nie byłoby to możliwe bez wstawiennictwa i pomocy trzeciego poety - Juliana Tuwima. "Gila" Papuszy (tak poetka nazywała swoje wiersze) trwale wzbogaciły polską kulturę o wgląd w cygańską duszę. Papusza błyskawicznie stała się literacką sensacją. Na Papuszę spadły jednak gromy potępienia ze strony romskiej społeczności, została oskarzona przez starszyznę o zdradę języka i przekazanie romskich tajemnic.

W rolach głównych: Jowita Budnik (Plac Zbawiciela), Antoni Pawlicki (Z odzysku, Czas honoru) jako Ficowski i nagrodzony w Gdyni za swoja rolę męża Papuszy Zbigniew Waleryś.

Papusza to pierwszy polski film w języku romskim. Film zachwyca urodą wysmakowanych, czarno-białych zdjęć Krzysztofa Ptaka i Wojciecha Staronia. Muzykę napisał Jan Kanty Pawluśkiewicz.

„Po projekcji długo nie mogłam dojść do siebie. Papusza jest dziełem niezwykłym, które wdziera się w podświadomość, wciąga bez reszty, nie pozwala na wystawianie łatwych cenzurek.” Barbara Hollender, „Rzeczpospolita”

„Krzysztof Ptak i Wojciech Staroń dali filmowi jedne z najbardziej spektakularnych czarno-białych zdjęć ostatnich lat” Dan Fainaru, Screen Daily








Patroni medialni
:

    MiastoDzieci.pl

   CzasDzieci.pl   

    


Partnerzy
:


               
          
         
Bookmark and Share

archiwum