kpb

Odnajdę cię

tytuł oryginalny: Odnajdę cię

reżyseria: Beata Dzianowicz
aktorzy: Ewa Kaim, Dariusz Chojnacki, Mirosław Haniszewski, Michał Żurawski, Piotr Stramowski

czas trwania: 83 min.
produkcja: Polska 2018
premiera: 2018-08-03
język: polski
in Polish

Trzymający w napięciu thriller, który zadowoli wszystkich miłośników skandynawskich kryminałów oraz sympatyków kina sensacyjnego. Historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrachowanych ataków. Czy zdoła ocalić siebie i bliskich zanim będzie za późno?

Trwa policyjna obława na żołnierza, który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, on sam dociera do jej bliskich. Próbując wybrnąć z sytuacji, policjantka rozpoczynie morderczą grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt będzie życie jej ukochanej córki.

Debiut fabularny cenionej dokumentalistki Beaty Dzianowicz, której Latawce otrzymały Nagrodę Specjalną Tygodnia Krytyki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. w rolach głównych wystąpili: nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł – Ewa Kaim oraz Dariusz Chojnacki (Twarz), Mirosław Haniszewski (Jestem mordercą), Michał Żurawski (W ciemności) i Piotr Stramowski (Pitbull. Nowe porządki). 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share