kpb

Niepoczytalna

tytuł oryginalny: Unsane

reżyseria: Steven Soderbergh
aktorzy: Claire Foy, Aimée Mullins, Juno Temple, Jay Pharoah, Joshua Leonard

czas trwania: 98 min.
produkcja: USA 2018
premiera: 2018-07-27
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Prześladowana przez stalkera Sawyer Valentini (Claire Foy, The Crown) przenosi się z Bostonu do Pensylwanii, gdzie ma nadzieję zacząć nowe życie. Jednak matka, która pozostała na miejscu tęskni za nią, a i nowa praca w biurze jest daleka od ideału. Po dwóch ciężkich latach staje się oczywiste, że kobieta nie radzi sobie najlepiej, rozpoczyna więc terapię w Ośrodku Zaburzeń Behawioralnych Highland Creek. Pierwsza sesja z doktor Ashley Brighterhouse  w usytuowanym na przedmieściach ośrodku przynosi pozytywne rezultaty — niestety Sawyer nieświadomie podpisuje zgodę na dobrowolny 24-godzinny pobyt w placówce. Nie może opuścić ośrodka, w którym leczy się też poważnie zaburzona Violet  oraz rezolutny Nate, zmagający się z uzależnieniem od opioidów. W oczekiwaniu na możliwość powrotu do domu Sawyer zwraca uwagę na jednego z pracowników. Jest przekonana, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje, ale jak udowodnić, że nie jest on wytworem jej wyobraźni?

Niepoczytalna to zrealizowany w całości w technologii Apple thriller autorstwa Stevena Soderbergha  z udziałem Claire Foy (serial Korona), Juno Temple (Karuzela życia), Aimée Mullins (serial Stranger Things) i Joshuy Leonarda (Blair Witch Project). Twórca filmu Traffic przenosi widzów do dramatycznej, niepokojącej rzeczywistości młodej kobiety, która z uporem walczy o odzyskanie wolności nawet kosztem własnego zdrowia psychicznego.

 

| A young woman is involuntarily committed to a mental institution, where she is confronted by her greatest fear - but is it real or a product of her delusion?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share