kpb

Soyer

tytuł oryginalny: Soyer

reżyseria: Łukasz Barczyk
aktorzy: Maciej Musiałowski, Marianna Zydek, Cezary Kołacz, Karolina Sawka, Włodzimierz Press

czas trwania: 97 min.
produkcja: Polska 2017
premiera: 2017-11-17
język: polski
in Polish

Tragikomiczna opowieść  o chłopaku, którego przezwisko pochodzi od soyi – jedynego pokarmu, jaki Soyer jada w trosce o własne zdrowie i życie innych istot.

Soyer to albo wariat, albo zwykły idiota, albo współczesny święty. Rodzina leczyła go psychiatrycznie, ale on sam nigdy nie uważał się za chorego. Raczej za Mesjasza. Po tym, jak jego matka trafia do szpitala, odpowiedzialność za opiekę nad nim spada na parę współczesnych ludzi sukcesu: jego piękną siostrę – Małgosię i jej męża – ambitnego bankowca – Janka. Soyer uznaje, że życie tej pary w zbyt wielkim stopniu skoncentrowane jest na świecie materialnym i postanawia ich zbawić wbrew ich woli. Jego wiara jest tak wielka, że żadna metoda walki o dusze Małgośki i Janka nie jest dla niego zbyt radykalna i nic, ani nikt nie może go zatrzymać.

Film Łukasza Barczyka – wielokrotnie nagradzanego na polskich i zagranicznych festiwalach reżysera takich filmów, jak: Patrzę na ciebie Marysiu, Przemiany i Hiszpanka. Soyer to projekt niezwykły – produkcja ta jest filmem dyplomowym studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, która trafia na wielkie ekrany kin. Zarówno przed jak i za kamerą stanęli przedstawiciele nowego pokolenia polskich filmowców. Soyer to głos młodej Polski.

 

| 'Soyer' is a tragicomedy, whose titular protagonist is a young man called Soyer. His nickname derives from soybeans - the only food he allows himself in his concern for his own well-being and that of other creatures. Soyer is either a crazy person, an ordinary fool, or a modern saint. His family has gotten him some psychiatric care, but he has never considered himself mentally ill. A messiah, if anything.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share