kpb

Nazywam się Cukinia

tytuł oryginalny: Ma vie de Courgette

reżyseria: Claude Barras
aktorzy: głosu użyczyli: Gaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin Jaccoud

czas trwania: 66 min.
produkcja: Szwajcaria/Francja 2016
premiera: 2017-06-02
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Oscary 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego długometrażowego filmu animowanego
Złote Globy 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego
Cezary 2017: najlepszy film animowany
Satelity 2017: najlepszy film animowany
Europejskie Nagrody Filmowe 2016: najlepszy film animowany
MFF w San Sebastian 2016: Nagroda Publiczności

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

 

Nominowana do Oscara francusko-szwajcarska animacja Nazywam się Cukinia to swobodna adaptacja powieści Autobiografia pewnej Cukinii Gilles'a Parisa. Twórcy przedstawiają optymistyczną opowieść zmieniająca percepcję widza, zaprzeczającę stereotypom i skutecznie przekonującę, że jabłko wcale nie pada niedaleko od jabłoni.

 

| Courgette (Zucchini) is an intriguing nickname for a 9-year-old boy. Although his unique story is surprisingly universal. After his mother's disappearance, Courgette is befriended by a police officer Raymond, who accompanies him to his new foster home filled with other orphans his age. At first he struggles to find his place in this strange, at times, hostile environment. Yet with Raymond's help and his new-found friends, Courgette eventually learns to trust and might find true love.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share